Seramik Buhurdanlık

Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Seramik Buhurdanlık
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Fiyat:
45,01 TL
İndirimli Fiyat (%11,1) :
40,00 TL
Kazancınız 5,01 TL
2.9 14
40.00 www.purneva.com

İstediğiniz model ürünü yukarıdan seçebilirsiniz

 

Uçucu yağlar, ismine uygun olarak kolayca havada zerrecikler halinde yayılabilirler. Bu özelliklerinden yararlanmak için özel olarak hazırlanmış lambalar bulunmaktadır.

Seramikten yapılmış bu lambanın saat camı şeklindeki tabağına bir miktar su konup istenen uçucu yağdan 5-10 damla ilave edildiğinde, alttan mum alevi ile ısıtıldığından, yağ zerrecikleri bulunduğu ortama yayılır. Damla sayısı, oda büyüklüğü ve kullanılan uçucu yağın koku yayma gücüne bağlı olarak değişebilir.

Uçucu yağları durumlarına göre oda havasını temizlemede, dezenfektede, haşerelerden korunmada ve ya tazelik - canlılık verici, rahatlatıcı, konsantre edici, neşelendirici olarak da kullanmak mümkündür.

 

Örneğin:

Oturma Yerlerinde:  Itır çiçeği, bergamot, Libya, Semra çamı, portakal, turunç, gül, sedir, Hint limon otu, lavanta, mersin.

İş Yerlerinde:  Hint limon otu, limon, bergamot, mersin, Semra çamı, melez lavanta.

Çocuk Odalarında: Kırpa paryası, rezene, mandalina, tarçın, portakal.

Yatak Odalarında: Fas turuncu, gül, lavanta, kananga, santal, portakal, sedir.,

Sigara içilen ortamlarda: Adaçayı, hin defnesi, ardıç, semra çamı, limon.

Toplantı salonlarında: Gül, günlük hindistan, elemi.

 

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi, bitkisel aroma yağları ile tedavi uygulama yöntemidir. Aromaterapide kullanılan yağlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak vb. bölümlerinden elde edilen saf uçucu yağlardır. Eski bir tedavi yöntemidir. Hindistan ve Çin uygarlıklarından köken almıştır. Mısırlılar ise mumyalamada ve ayinlerde aroma yağlarını kullanmışlardır. Aromaterapi daha sonra Mısır’dan Yunan uygarlığına geçmiş, oradan da bütün dünyaya yayılmıştır.

Eski zamanlarda Aromaterapi, koruyucu hekimlik amacıyla kullanılıyordu; ama dünyada ilaç sanayi başlayınca ve hazır, ucuz ilaç elde edilince zahmetli olan bu işlemden zamanla vazgeçilmiş, Aromaterapi gündemden kaybolmuştur. 

 

Yağ lambası

Yüzyılımızın başlarında Fransız Kimyager Doktor Gattefosse, laboratuarında yaptığı bir deney esnasında kaza ile elini yakmış (gaz lambası ile), o sırada elinde bulunan Şişeden dökülen lavanta yağının elini süratle iyileştirdiğini fark etmiştir. Daha sonra yaptığı araştırmalar sonucunda yağların, güçlü antiseptik, mikrop öldürücü, iyileştirici, hızlı hücre yenileyici etkilerinin olduğunu saptamıştır. Ayrıca yaptığı farklı çalışmalar sonrasında aroma yağlarının kan dolaşımı yardımı ile lenf sistemine ulaştığını ve hücre arası sıvı (extra cellular fluid) yolu ile iyileştirdiğini kanıtlamıştır.

Diğer bir Fransız, Dr. Jean Valnet ve Madam Maury’da bu konuda iyi araştırma yapan uzmanlar arasındadır. Dr. Jean Valnet, ikinci Dünya Savaşı’nda Aromaterapiyi, yaraları tedavi etmek ve çabuk iyileştirmek için kullanmıştır. Bir biyokimyacı olan Madam Maury ise konuyu, kozmetik ve gençleşme tedavilerine kadar yaygınlaştırmıştır. Günümüzde Avrupa’da, özellikle İngiltere ve Fransa’da popülerlik kazanan bu yöntem, zamanla tüm dünyada bir yaşam biçimi haline gelmiştir.

 

Çampisaj

Çampisaj, önemli ve oldukça basit bir yöntemdir. Aromaterapik yağlar vasıtasıyla yapıldığı gibi istenirse çok faklı Şekillerde de kolaylıkla uygulanabilir. Kafatasında bulunan marma noktası da denilen noktalara ve boyun bölgesine bitkisel yağlarla ya da kuru kuruya yapılan masaj yöntemi olup bedenin birçok organını ve bölgesini olumlu etkileyen bir uygulamadır. Hindistan’da yapılan geleneksel bir tedavi yöntemi olup aslında her insanın kendisine rahatlıkla uygulayabileceği bir alışkanlık haline de gelebilir.

İnsanın kendisine uygulattığında bedenen ve ruhsal olarak fayda göreceği bir yöntemdir. Aroma lambası gergin durumlarda insana ciddi faydalan vardır. Ilık suyla duş almanın yanında saçlı kafatası derisinin köpüklendirilmesi sırasında başın birçok bölgesine fazla basınç uygulamadan hafifçe masaj yapılarak bu bölgenin tüm damar dolaşımının rahatlatılması kısa sürede belirgin bir iyileşme hissinin meydana gelmesini sağlar. Hormon salgılama merkezleri ve bedenin çok önemli enerji alanları buradadır. Burada düzelen dolaşım, doğrudan tüm bedeni zihinsel ve ruhsal bakımdan rahatlatır.

Çampisaj, oturularak yapılan ve 40 dakika süren bir masajdır. Yağ lambası Hindistan cevizi, zerdali çekirdeği, tatlı badem ve susam yağı ile kişinin ihtiyacına göre belirlenen aromatik Öz yağların karışımıyla üst bedene; özellikle kafa bölgesine uygulanır. 

 

Uygulandığı Hastalıklar

Sırttaki nodüller, kronik boyun tutulması, baş ağrısı ve migren, saç ile ilgili sorunlar (dökülme, kepek vb.), yüzdeki ağrılar (göz, sinüs, çene vb.), toksin birikimi, zihinsel sıkıntılar, stres kaynaklı sıkıntılar (depresif ruh hali, anksiyete, huzursuzluk, gerginlik, endişe, uykusuzluk)

 

Şakralar ve Çampisaj

Şakralar,  bedeni yaşamsal enerji ile besleyen “enerji çemberleri” olarak tanımlanabilir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal denge için bu enerji merkezlerinin aktif olarak çalışması gerekir ancak çocukluğumuzdan itibaren bu merkezleri kullanmasını bilmediğimiz için zamanla bloke olurlar. Belli tekniklerle şakralar beslenerek, bedendeki enerji akışına destek olunabilir.

Çampisajda şakraları dengelemek için uygulanan bazı teknikler kişinin enerji akışına destek olarak fiziksel ve zihinsel rahatlık sağlayabilir. Şakralarla birlikte bazı aromatik özyağlar çampisajda kullanılır. Şakralar, temsil ettiği organlar ve kullanılan aromatik özyağların tablosu aşağıdaki hazırlanmıştır.

 

Şakralar

Temsil   Ettiği Organ

Aromatik   Öz Yağlar

1.Kök   Şakra

Kemik,   kan, sert dokular, anüs,

Sedir,  Sandal,   Vetiver, Selvi,  Ardıç

2.Sakrum   Şakra

Pelvis   bölgesi, üreme organları, bağırsaklar, böbrek, mesane, tüm sıvılar, lenf, kan

Yasemin,   Itır, Tefarik, Anason, Zencefil

3. Solar   Pleksus Şakra

Karın   boşluğu sindirim sistemi, karın, karaciğer, dalak, safra kesesi

Kara   Biber, Kakule,Rezene,  Kişniş, Portakal, Melekotu, Melisa

4. Kalp   Şakra

Kalp,   göğüs kafesi, akciğerler, kan, deri, kan dolaşım sistemi

Gül,  Lavanta,  Bergamut,   Portakal Çiçeği, Palmarosa, Gül Ağacı

5. Boğaz   Şakra

Bronşlar,   yemek borusu, ses telleri, boğaz, ense, çene

Adaçayı,   Papatya, Okaliptüs, Biberiye, Çam, Mandalina

6. Üçüncü   Göz Şakra

Beyincik,   kulaklar, burun, sinüsler, gözler, sinir sistemi, yüz

Sandal,   Limon, Kakule, Tarçın Civanperçemi

7. Taç   Şakra

Beyin

Sedir,   Günlük, Mür, Fesleğen

 

Aromatik Özyağlar ve Çampisaj

Aromatik özyağların bedene masaj yoluyla uygulanmasının faydaları saymakla bitmez. Çampisajda kullanılan bazı aromatik yağlar ve etkileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 

Sağlanan   Etki     

Özyağlar

Enerji   veren   

Biberiye –   Defne – Çam

Harekete   geçiren

Limon –   Greyfurt – Ardıç

Dengeleyen   

Kakule –   Kişniş – Adaçayı

Sakinleştiren 

Lavanta –   Kır Papatyası – Itır  

Yavaşlatan     

Portakal   çiçeği – Ylang Ylang

Zihinsel   dinginlik veren        

Günlük –   Mür – Sandal – Paçuli (Tefarik)

 


 

Diğer Özellikler
Stok Koduaksesuar5
MarkaAksesuarlar
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Hoş lavanta kokusuyla, depresyon, gerilim çözücü, rahatlatıcı, kas gevşetici, tonik olarak ve masaj için kullanılabilir.
  25,00 TL
 • Cilt, vücut bakımı, adet sancılarında, doğuma hazırlık karın masajında kullanılır.
  249,99 TL
  222,01 TL
  %11,2
 • Gülümsü kokusu ile antidepresandır, kuru egzamalı, iltihaplı ve çatlak ciltler için, yüz-cilt bakım, masaj yağlarında gül yağı yerine kullanılır. Sardunyanın şifali özellikleri çok eski zamanlardan beri biliniyordu. Sardunyayı, nazardan ve kötü ruhlardan
  45,01 TL
 • Ruhsal sıkıntılı durumlarda gerilimi azaltan ve ruhsal coşkunluk veren bir yağdır. Bütün ruhsal durumlarda, streste, yorgunlukta, aşırı hassasiyette, dalgınlıkta kullanılır. Menopoza bağlı terleme ve ruhsal şikayetlerde etkilidir.
  199,00 TL
  180,00 TL
  %9,5

Ürün EtiketleriPurneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.