Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr

Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr
Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr
Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr
Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr
Salpin Propolis Şekeri Ekstra 125 gr
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Fiyat:
110,00 TL
110.00 www.purneva.com
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Haber Ver

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Bir mucize olan Propolis'in, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde,vitamin ve mineral ihtiyacında,dolaşım ve boşaltım fonksiyonlarında, ağrılarda,yorgunluk ve streste tüm ağız problemlerinde üstün bir etkiye sahip olduğu bilimsel olarak ispatlanmışt
110,00 TL
Bir mucize olan Propolis'in, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde,vitamin ve mineral ihtiyacında,dolaşım ve boşaltım fonksiyonlarında, ağrılarda,yorgunluk ve streste tüm ağız problemlerinde üstün bir etkiye sahip olduğu bilimsel olarak ispatlanmışt
70,00 TL
62,00 TL
%11,4
Çok Faydalı ama Acı Olduğu için Yenilemeyen Propolis'i Şeker Yaptık!
 
İnsanoğluna bahşedilen, fakat değerini hakkıyla bilemediğimiz şifa kaynaklarımızdan olan arı ürünlerinin faydaları sayılamayacak kadar çoktur.
Propolis, Arı Sütü, Bal ve Polen'in kararında ve hergün tüketilmesinde büyük fayda vardır. Ama bir araya getirilip dengeli bir şekilde günlük olarak tüketilmesi hayli zordur.
İşte, biz bu kullanım zorluğunu görüp arı ürünlerinin faydasınıda bildiğimiz için PROPOLİS, ARI SÜTÜ, BAL ve POLEN 'in günlük kullanımını sizler için kolay hale getirmeyi planlayıp çok düşündük, ve, Arı ürünleriyle bir şeker yaptık. İsmini de "PROPOLİS ŞEKERİ" koyduk.
 
Salpin Propolis Şekeri
Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz, şeker yapımında olmazsa olmaz denilen glikoz ve strik asit dahil hiçbir katkı maddesi içermeyen tamamen doğal bir şeker.
 
İçindekiler;
şeker, bal, polen, propolis, zencefil, zerdeçal, havlıcan, tarçın, karanfil, keçi boynuzu, ruşeym, çörek otu, ginseng, reisi mantarı, ginko bilabo, ekinezya, epimedyum, kudret narı

 
Kesinlikle ALKOL İçermez!
Faydaları sayılamayacak kadar çok olan propolisi insan bünyesi çözemediği için fazla fayda göremez. Biz alkolsüz çözülemez denilen propolisi Türkiye'de bir ilk olarak alkolsüz bir şekilde çözmeyi başardık. Acılığını almak ve faydasını da arttırmak için diğer arı ürünlerini de ekleyerek birer atımlık şekerler yaptık.
 
Türkiye'de bir ilk olup SALPİN® markası ile tescilli ve patentlidir.
 
 
Önemli Not;  Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir, arı ürünleri ile hazırlanmış bitki özlü şekerlemelerdir.

Dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda Propolis alerjisinin binde dört ( 0,4) olduğu saplanmıştır.
Arı sokmasıyla hastanelik olanlar, hamile, emziren bayanlar ve 2 yaşından küçük çocuklar ile ürün bileşenlerinden birine alerjisi olduğu bilinen kişiler bu ürünleri kontrollü kullanmalı ya da kullanmamalıdır.

İlk kullanımda veya devamında ciltte kızarıklık, ürtiker kaşıntı, ağız boğaz şişmesi, kalp çarpıntısı veya mide bulantısı ve benzeri gibi beklenmeyen bir etki görüldüğünde ürün kullanımı bırakılmalı gerekirse doktora danışılmalıdır.
 
 
Arılarla Gelen Bitki Özlü Şifa
Propolis, bal arılarının kovanlarını her türlü dış etkenlerden korumak için ürettikleri bitki, yaprak, çiçek ve ağaç kabuğu gibi İçerisinde binlerce ayrı bitki ve çiçekten toplanan 300’den fazla fitokimyasal bileşik, bitkisel balsamlar, esterik yağlar ve polen zerrecikleri bulunur.

B1, B2, B6, C, E vitaminleri, Magnezyum, Potasyum, Sodyum, İyot, Mangan, Demir, Bakır, Çinko gibi mineraller ve bir çok amino asit ihtiva eden, yüksek proteine sahip yapısı vardır.

İçeriğinin önemli bir bölümünü tedavisi zor hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılan flavonoitler, polifenoller, fenolik asitler ve bunların esterleri, terpenler ve steroitler oluşturur.

Bu yapısı itibariyle çok güçlü antioksidan, 100 kat antibiyotik, 20 kat penisilin, 52 kat ağrı kesme, 4 kat yara kapatma, iltihap kurutma ve enfeksiyon giderme özelliğine sahiptir.

 
Propolis Nedir ?
 
Propolis; Latince bir kelime olup, kelime anlamı “Şehrin Koruyucusu”, “Üstün Koruma” manalarına gelmektedir.

Propolis, bal arıları tarafından elde edilen koyu renkli, reçinemsi bir maddedir. Bal arıları bu maddeyi, bitki ve ağaçların mikrop ve çürümelere karşı bünyesini korumak için salgıladığı sıvılar ve tomurcuklardaki özlerden toplayıp enzimlerini katarak oluşturur. Kendilerini, kovanı her türlü dış etkenden ve zararlı mikroorganizmalardan korumak için hazırladıkları bu maddeye Propolis denir.
 
İnsan sağlığında ve daha birçok alanda mucizevî yararları vardır. Halk arasında "Kara mum" ya da "Arı reçinesi" olarak da bilinir. Her kovanda yaklaşık 70.000 arı bolunduğundan, kovan sıcaklığı 36 C ve bağıl nemi 65 C civarındadır. Bu ortam, mikrop ve bakterilerin üremesine çok müsaittir. Buna rağmen steril olan kovanda arılar, milyonlarca yıldan beri "şifa dağıtarak" günümüze kadar "hiç hasta olmadan" gelmişlerdir.
 
Propolis 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerir. Yaklaşık, yarısını bitkisel balsamlar, 30’unu balmumu, 10’unu bitkilerdeki eterik yağlar ve 5’ini bitkilerin üremesini sağlayan polen zerrecikleri oluşturur.
 
İnsan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok önemli minerali ihtiva eden, yüksek proteine sahip zengin bir yapısı vardır.
 
İçerdiği bu maddeler Propolis’e antioksidan, antibiyotik, antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, spazm çözücü, ağrı kesici, damar açıcı, iltihap kurutucu en önemlisi de bağışıklık sistemini güçlendirici nitelik kazandırır.
 
Bu özelliklerini keşfeden Mısır, Çin, Yunanistan ve Roma’nın da aralarında bulunduğu dünyanın pek çok bölgesindeki eski medeniyetler tarafından geleneksel tedavide yüzyıllardır kullanılmıştır. Günümüzde ise kalabalık şehir ortamının havasında tehdit olarak bekleyen mikropların sebep olduğu, nezle, grip, soğuk algınlığı gibi kış dönemi hastalıkları, bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ilgili hastalıklar, solunum ve sindirim sistemi hastalıkları, kalp damar hastalıkları, deri hastalıkları, ağız-diş sağlığı problemleri, iltihabik durumlar, enfeksiyonlar ve daha birçok hastalıklardan bizi koruyabilen ve şifaya kavuşturabilecek olan doğa mucizesi olarak bilinmektedir.
 
Japonya ve Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde Propolis’in son yüzyılda keşfedilen “En mükemmel doğal ilaç” olduğu kabul edilmiştir. Amerika, Japonya, Romanya, Bulgaristan, Polonya, Sovyetler birliği ve birçok ülkenin bilim adamlarının ayrı ayrı ve ortak yürüttükleri araştırmalar sonunda kanıtlanmış bilimsel bilgilerden bazıları şunlardır:
 
200 kata kadar antioksidan etkisinin oluşu (bilinen en kuvvetli antioksidandan), 100 kata kadar antibiyotik etkisinin oluşu, 3 kat kokain ve 52 kat prokain kadar ağrı kesici etkisinin oluşu, 4 kat doku tamir ve yara kapatma etkisinin oluşu ve çok yüksek iltihap ve enfeksiyonları giderme etkilerinin oluşu sayılabilir.
 
Bunun yanında geniş ölçüde tedavi edici özellikleri de bulunur ki; bu özelliklerinin başında bağışıklık sistemini çok yüksek bir etkiyle güçlendirmesi gelir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bir bünye hastalığa yakalanmaz. Vücudu mikrop, bakteri veya virüse yenik düşmez. Bünye kanserli hücreyi üretmez. Çok güçlü antibiyotik etkisi de vardır. Bu etkisini sadece enfeksiyonlu bölgeye, hasta dokuya veya zararlı mikroorganizmaya gönderip engeller, yok edip tedavi eder. Buna rağmen sağlıklı ve sağlam dokuya veya hücreye zarar vermeyip onu destekleyerek onarıp güçlendirir.
 
Propolis’in en çok araştırılan ve yaygın olarak kabol edilen özelliği “Bağışıklığı arttırıcı” özelliğidir. Vücuda hiç zararı olmadığı halde, salgı bezlerini aktive eden, doğal, çok geniş spektrumlu antibiyotiktir. Propolis sadece enfeksiyonları engellemenin yanında onları vücuttan temizler. Sağlıklı hücrelere güç verir.
 
Çok sayıda bilimsel veriyle ortaya konduğu gibi Propolis’in, 9 tür Mantar üzerinde, MRSA ve Listeria’ da dâhil olmak üzere 21 tür Bakteri üzerinde, Giardia’nın da dâhil olduğu 3 Protozoa türü üzerinde ve Herpes ve İnfluenza’nın da aralarında bulunduğu geniş yelpazeli Virüsler üzerinde, hatta penisiline dayanıklı Staphlococcus üzerinde engelleyici ve yok edici etkisi görülmüştür.
 
Bir mucizesi olan Propolis’in, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, vücudun vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmasında, dolaşım ve boşaltım fonksiyonlarının yerine getirilmesinde, ağrıların geçirilmesinde, yorgunluk ve stresin giderilmesinde, tüm ağız problemlerinde, kısacası insan sağlığı üzerinde üstün bir etkiye sahip olduğu bilimsel verilerle anlaşılmış ve ispatlanmıştır.
 
Arı ürünleri kanserle mücadelede Alternatif Tıp’ın vazgeçilmezleri arasındadır. Arı sütü, Polen, Propolis doğrudan bağışıklığı güçlendirir ve kanseri hedef alır. Yanı sıra vücudu hastalıklara karşı korur. Vücuttaki dengeyi sağlar. Vücudun işleyişini düzenler. Propolis metastazı yarı yarıya yavaşlatır, bağışıklık sistemini güçlendirir, tümörün büyümesini ve dayanıklılığını azaltır, güçlü ve önemli etkileriyle kanser tedavisine kat kat zaman kazandırır, öte yandan kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azaltır, bu yan etkilere karşı iç organları korur, hastanın hızla toparlanmasını sağlar. Arı ürünleri, özellikle Propolis, flavonoidler ile E vitaminine göre 200 kat daha fazla antioksidan değere sahiptir.
 
Kansere Etkisi
Tümör büyümesini 90 kadar durdurur. Prof. M. Demestre, Alman, Amerikalı ve İtalyan üniversitelerinden bilim adamlarıyla beraber Propolis’in uzun dönemde etkilerini gözlemişler; bu uzun süreli deneylerin sonunda, 100 günlük kollanım sürecinde Propolis’in kanser hücre büyümesini 90 oranında baskıladığı görülmüştür. Tümör dayanıklılığını azaltıyor. Molekolar Nutrition and Food Research dergisinin aralık sayısında yayınlanan araştırma yazısında Propolis kollanımıyla ilgili çok önemli etkiler bolunduğu yazılmıştır.
 
Propolis’in etkin maddelerinden Cafeik asit ve Quertin’in, tümör hücrelerinin kendi kan yollarını inşa etmesini engelleyerek, tümör gelişiminin ve dayanıklılığının önünü kestiği bilimsel yönden anlatılmıştır. Yapılan çalışmalarda düzenli ve sürekli olarak Propolis alınması durumunda solunum, sindirim ve dolaşım sistemi hastalık etmenlerini (patojenlerini) yok ettiği, internal toksinleri vücuttan attığı, vücuda direnç kattığı, hücreleri ve dolayısıyla bünyeyi kuvvetlendirdiği, bedene zindelik verdiği saptanmıştır. Özellikle Japonya’da yapılan klinik çalışmalarda 3 ay ile 1 yıl sürekli bir şekilde alınan Propolis’in, çeşitli internal kanser hücrelerinin devitalize ettiği saptanmıştır.
 
 
Koruyucu Onarıcı Doğal Antibiyotik

Propolis’in doğal bir antibiyotik olduğu için yan etkisinin olmadığı, bağışıklığı önemli ölçüde arttırdığı, fagosit fonksiyonlarını hızlandırdığı, vücutta antikor salgılayarak hastalıkları önlediği, anestezik etkisinin oluşundan dolayı ağrıları giderdiği, karaciğeri onardığı, diyabette şekeri düşürüp dengelediği, daha birçok hastalık tedavisinde önemli rol oynayıp tedavi ettiği ve ayrıca ilaçların etkisini arttırdığı da bildirilmiştir.
 
 
Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir.
Arı ürünleri ile yapılmış bitki özlü şekerlemelerdir.
Diğer Özellikler
Stok Kodusalpin04
MarkaSalpin
Stok DurumuMevcut Değil


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.