Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket

Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket
Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket
Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket
Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket
Pamucco Yıkanabilir Bebek Bezi 2 li Paket
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Fiyat:
135,00 TL
İndirimli Fiyat (%3,7) :
130,00 TL
Kazancınız 5,00 TL
130.00 www.purneva.com


Beden ve Doğa Dostu 100 Pamuk Yıkanabilir Bezler
 

Sade, doğal ve sağlıklı bir yaşam süren üç annenin uzun araştırmaları ve tecrübeleri sonucu PAMUCCO doğdu. İpliğinden havlusuna kadar tüm malzemeleri 100 pamuktan kumaş bezleri ellerimizle hazırladık. Bebeğiniz ve kendiniz için güvenle kullanabileceğiniz sağlıklı ve uzun ömürlü bebek bezleri ve pedler üretiyoruz.

Kullan-at bezlerin doğaya ve bedene verdiği zararın artık hepimiz farkındayız. Evlatlarımızın geleceği için minik bedenlerini ve hayat sürecekleri doğayı korumayı vazife biliyoruz. Bu nedenle ürünlerimizde insan sağlığına ve çevreye zararlı hiçbir madde kullanmıyoruz. 


Pamucco ürünlerinde;

 

Nanotekloji içeren sızdırmaz malzemeler yok,

Kimyasal yok (Dioksin, Sodyum Poliakrilat, Titanyum Dioksit ve niceleri),

Naylon ve türevi doğada uzun yıllar çözünmeyen malzemeler yok.

Ürünlerimizi, birer anne gözü ve hassasiyeti ile, her aşamasını düşünerek özenle tasarladık. Böylece kullanımı pratik, yıkanabilir, uzun süre dayanıklı, sızdırmayan, tahriş etmeyen, çevreye zarar vermeyen, sade, şık, tasarruflu ve zahmetsiz ürünler ortaya çıktı.


Pamucco Yıkanabilir Kumaş Bebek Bezi 2'Li Set         


Pamucco Kumaş Bebek Bezleri 100 pamuk kumaşlardan üretilmiş, özel ve ergonomik tasarımlı ürünlerdir. Bebek bezleri bir adet dış kumaş ve bir adet iç havlu bezden oluşur. Dış kumaş ve havlu bezin iç kısmında sızdırmaz malzeme bulunur böylece ince görünümlü olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır.
 

Pamucco bebek bezlerinin sızdırmaz özel kumaşı nanoteknoloji ürünü değildir. Bu nedenle piyasadaki diğer yıkanabilir bebek bezlerine göre daha kısa ömürlü ancak daha sağlıklı ve güvenilirdir. Kullanım kurallarına uyulduğu takdirde bir kumaş bezin ömrü ortalama 6 aydır.
 

 

Paketin İçinde Ne var?

2'li setimizde 2 adet dış kalıp ve 2 adet iç havlu bez bulunmaktadır. 
 


Beden Özellikleri Nelerdir?
 

Pamucco yıkanabilir bebek bezleri 3 bedendir;

1 BEDEN (Yenidoğan - 7kg)

2 BEDEN (7-12 kg)

3 BEDEN (12+ kg)

 

Yardımcı Ürünler

Bebek bezlerimizin iç havlularını ve dış kalıbını ayrıca temin edebiliyorsunuz.

 

Özellikleri Nelerdir?
 

Pamucco Türkiye'nin ilk ve tek yıkanabilir bebek bezi markasıdır. İğneden ipliğe tüm malzemeleri Türkiye'de üretilmiştir.

Dış kumaşın dış dokusu poliüretan, iç dokusu 80 pamuk 20 elastandır. 100 su geçirmezdir.

Bezlerin sızdırmaz özel kumaşı nanoteknoloji ürünü değildir. Bu nedenle piyasadaki diğer yıkanabilir bebek bezlerine göre daha kısa ömürlü ancak daha sağlıklı ve güvenilirdir.

Nefes alır. Su buharını dışarı atar. Uyuma esnasında oluşan ter kısa zamanda kurur ve temiz, kuru, ferah bir uyku sağlar.
 

İnce, esnek ve yumuşak membran sayesinde bebeğinizin cildiyle uyumluluk sağlar kalınlık hissini önler.

Uzun ömürlüdür. 90 C sıcaklıkta 100 defa yıkanabilir. 60 derecede ise 150 yıkamaya kadar dayanır.

Kullanımı kolaydır. Ütü gerektirmez. Yıkadıktan sonra sererek kurutulmalıdır.

İç havlular 3 kat havlu kumaş ve  100 pamuktur.

 

Nasıl Kullanmalıyım?

Kullanım kurallarına uyulduğu takdirde bir kumaş bezin ömrü ortalama 6-8 aydır. (150 yıkama)

 

Kullanım Bilgileri

Pamucco ürünlerini yıkama talimatına uyduğunuz takdirde 6-8 aya kadar kullanabilirsiniz.
 

Yıkama: Tüm ürünleri ilk kullanımdan önce yıkamanız gerekmektedir. Bebek bezi ve kadın pedlerinin dış kumaşları ilk seferde 60 derecede, tüm havlu iç bezler de emiciliği artırmak için 3 kez 60 derecede yıkanmalıdır.

Tüm sızdırmaz özellikle dış kumaşlar ve lohusa bezleri en fazla 60 derecede yıkanabilir.

Yine tüm havlu iç kumaşlar ise 90 dereceye kadar yıkanabilir.
 

Havlu kumaşlar kurutma makinesinde kurutulabilir, ütülenebilir. Fakat sızdırmaz özellikteki bebek dış bezleri, kadın pedi dış yüzeyler ve lohusa bezleri kurutma makinasında kurutulmaz. Bu durumda ürünlerinizin ömrü yarı yarıya azalacaktır. Bebek bezi dış yüzey ütülenmez. Ancak kadın pedi dış yüzeyler renki kumaş tarafından, lohusa bezleri de havlu kumaş tarafından ütülenebilir.

 

Lekeler:  Bezleri güneş altında kurutmak lekelerin çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca unutmamak gerekir, leke çamaşırın kirli olduğu anlamına gelmez.

 

Kullanım Önerileri: Gece yatmadan önce kullanacağınız bebek bezlerine iki kat havlu kumaş koyabilirsiniz.
 

Gün içinde bezleri 3 saatte bir değiştirmeniz hem bebeğinizin sağlığı için hem de bezlerin kullanışlılığı için tavsiye edilir.

Yolculuğa çıkarken veya 3 saatte bir bez değiştirme imkanınızın olmayacağı durumlarda havlu kumaştan iki kat kullanabilirsiniz.

Ürünlerimizde nanoteknoloji, plastik ve süper emici kimyasallar bulunmadığı için bebekler altını ıslattığı zaman bir müddet sonra su geçirmez kumaşın iç dokusu da ıslanıyor. Ama bezden dışarı sızdırma yapmıyor!

Bu nedenle yıkanabilir bebek bezlerini bir kullanımdan sonra iç havlusu ve dış kumaşı ile yıkmanız önerilmektedir. Bu durumda tekli bir adet yıkanabilir bez satın aldığınızda kullanım sonrası yıkayıp kuruyana kadar ikinci bir beziniz olmayacağını hatırlatalım isteriz.

 

Hazır Bezlerde Hangi Kimyasallar Bulunur?

Anne ve Baba olduğunuzda evladınız için her zaman en iyi ve en güvenlisini istersiniz. Çoğu zaman sadece bunun için dünyanın en ağır zahmetlerine katlanmayı dahi göze alırsınız. Yıkanabilir bebek bezi kullanmak da çocukların sağlığını ve geleceğini korumak için birçok anne-babanın vazgeçilmez tercihi.

Yayınlanan haber ve makaleler de hazır bezler hakkında endişeyi doğrular nitelikte. 2000 yılında Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, plastik içerikli bebek bezleri kumaş ve pamuk bezlere göre ortam ısısını daha fazla arttırdıkları ve kimyasal içerdikleri için özellikle erkek çocuklarında sperm sayısında azalmaya yol açıyor.

 

Neden kumaş bez kullanmalıyım?

İlk çağlarda hayvan derisinden, yün veya ketenden yapılan, içine yaprak veya kurutulmuş yosun konan tamamen "organik" bebek bezleri kullanılırdı. Anadolu'da bebeklerin çok yakın bir zamana kadar toprağa yatırılarak tuvalet ihtiyaçlarının giderildiğini ve kumaş bezler kullanıldığını biliyoruz.

Kadınların iş gücüne, evin dışında ihtiyaç duyulmaya başlanınca anneyi ilgilendiren her ürünün en hızlısı ve pratiği ortaya çıktı. Kullan- at çocuk bezlerini hikayesi buna dayanıyor. Ne yazık ki içeriğinde 50'den fazla kimyasal bulunan hazır bezler artık güvenilir bir seçenek olmaktan çok uzak.
 

Hazır bezlerde nem tutucu, yapıştırıcı, koku giderici, sızdırmaz birçok kimyasal bulunuyor. Bu maddeler bebeğin en hassas olduğu, henüz bağışıklık sisteminin dahi gelişmediği bir dönemde tenine ve özel bölgelerine temas ediyor. Yapılan araştırmalar bebek bezlerinde bulunan kimyasalların üreme organları gelişimine sebep olduğunu, cinsel bozuklukları tetiklediğini ve ne yazık ki kısırlığa yol açtığını gösteriyor. Hazır bezler insana olduğu kadar doğaya da düşman. Plastik malzemeden üretilen bezlerin doğada çözünmesi binlerce yıl alıyor. Üstelik çözündükçe kimyasal kalıntıları da ardında bırakıyor. Bir annenin günde ortalama 4 bez kullandığı düşünülürse her yıl milyonlarca bebek bezi doğada çözünmeyi bekliyor diyebiliriz. Sadece bebek bezleri değil, benzer ham maddelerden üretilen kadın pedlerinin ve günlük pedlerin de bedene ve doğaya verdiği zarar ortadadır.

Bu nedenlerden ötürü, bebeğine, bedenine ve doğaya duyarlı anneler ve kadınlar olarak uzun süre kullanıma uygun, zarar vermeden sızdırmayan, tasarruflu, çevreyi koruyan, yıkanabilen bebek bezleri ve kadın pedleri kullanımını destekliyoruz.

 

Pamucco, doğa ve doğal meraklısı, sade ve sağlıklı yaşayan annelerin hikayesidir.
 

Biz, çocuklarımıza ve çevreye zarar vermeden ihtiyaçlarımızı en güvenilir seçeneklerle gidermeyi vazife bilen bu nedenle doğruyu araştıran yüzlerce anneden, sizlerden biriyiz.
 

Doğal yaşam bizim için ekmek, dikmek, pişirmek, yemek, içmek, giyinmek ve evimizi dekore ederken doğal eşyalar seçmek demek. Bu hayat şekliyle tanıştığımızdan beri toprak küpten su içiyor, tahta kaşıkla yemek yiyoruz. Sadece doğal kumaşları seviyor ve kullanıyoruz. Yün, İpek, Pamuk ve Keten kumaştan başkasını giymiyor, hatta evimize sokmuyoruz.
 

Çocuklarımız böyle bir yaşama gözlerini açtı. Onlara doğduklarından beri her şeyin en "el değmişini" ve zararsızını sunmaya çalıştık. Onlara iyi bakarken, tabiatı gözetmeyi de ihmal etmedik.
 

Annelik, uzun bir yolculuk. Biz bu yolculukta, güvenebileceğimiz kalitede ürün bulamayınca ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri kendimiz ürettik. Böylece Pamucco ürünleri şekillendi.
 

Özellikle bebek bezleri kullanıma en uygun son halini alana kadar uzun deneme aşamalarından geçti. Hem zararlı olmayacak hem de sızdırmayacak bebek bezlerini tasarlamak için ülkemizde ve dünyada bulunan bir çok bebek bezi örneklerini inceledik ve kullandık. Kimi içerdiği yoğun plastik malzeme sebebi ile, kimi nanoteknolojik sızdırmaz kumaşlar kullanması sebebi ile, kimileri de nem tutucu ve renklendirici gibi kimyasallar içermesi nedeniyle ihtiyaçlarımızı karşılamadı.
 

Ürünleri tasarlarken ilk önceliğimiz tüm malzemelerin doğal olmasıydı. İkinci sırada ise kullanımı kolay, sızdırmayan ve az zahmetli ürünler üretmek vardı. Şimdi beğeninize sunduğumuz ürünlerde bu prensipleri yerine getirdiğimize inanıyoruz.
 

Tüm bebek bezleri ve kadın pedlerinde bu nedenle tene direk temas eden malzemelerde iç havlu kumaşlarda en yüksek kalitede 100 pamuk ürünler kullandık. Sızdırmaz özel kumaşlarımızın da iç dokusu 80 pamuk, 20 elastandır. Kadın pedlerinde kullanılan çıtçıtlarda yüksek oranda allerjen olan nikel bulunmamaktadır.
 

Yıkanabilir kumaş bebek bezi ve kadın pedi ürünlerimizden memnun kalmanızı umuyoruz.
 

Pamucco

 

Diğer Özellikler
Stok Kodupamucco01
MarkaPamucco
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer ÜrünlerPurneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.