Nuka Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı 1 lt

Nuka Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı 1 lt
Görsel 1
Fiyat:
215,00 TL
215.00 www.purneva.com
Sınırlı Sayıda Kargo Bedava


Nuka Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı - İçilebilir Özellikte

 

Latince Adı : Vitis vinifera
Ürün Kalitesi : Geleneksel
Elde Ediliş Şekli : Soğuk Pres
Menşei : Türkiye
Ambalaj Miktarı; 100 ml, 250 ml, 1000 ml

 

 

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; Linolasit (70), Yağ asitleri ve beraberinde bulunan diğer maddeler: Flavonoide, Polyphenole, Catechine, Vitamin-E, Lecithin.
 

 

Özellikleri ; Antioksidan, nemlendirici, cilt yapısını dengeleyici, yaşlanmayı geciktirici, tespit edilebilmiş en güçlü “antioksidan”dır. E vitamininden 50, C vitamininden 20 kat daha güçlüdür.
 
Üzüm çekirdeklerinin sıkılması ile elde edilen üzüm çekirdeği yağı hem besin değeri yüksek, faydalı bir yağ hem de antioksidan özellikleri ile ideal bir masaj ve cilt bakım yağıdır.Üzüm çekirdeği yağı linoleik asit ve oleik asit diye bilinen doymamış yağ asitleri ve E Vitamini bakımından zengindir.

Üzüm çekirdeği yağı içeriğindeki E vitamini ve Omega-6 kolesterol sağlığı açısından faydaları bulunmaktadır. Saç bakımında romatizmal rahatsızlıklarda, cilt bakımında kullanılması önerilir. Cildi korur ve besler, sıkılaştırıcı ve cilt sarkmasını önler.
 

 

Faydaları; 
 

 • Kalp ve Damar Hastalıklarından Korunmaya Yardımcıdır: Üzüm çekirdeği yağında bulunan antioksidanlar ve yağ asitleri damar iç çeperlerini koruyucu özelliklere sahiptir. Bu nedenle, damar sertliği ve tıkanıklığından kaynaklı kalp hastalıklarına karşı vücuda yardımcı olurken, kılcal damar dolaşım sisteminin sağlıklı işleyişini sağlayarak, kalp ritmini de düzenlemeye katkı da bulunur. Zayıflayan kan damarlarını güçlendirmek, dolaşım bozukluklarını düzeltmek, kalp hastalığı riski azaltmak, damar sertleşmesini (ateroskleroz) önlemek için düzenli olarak üzüm çekirdeği yağı tüketmek kalp hastalıklarına bağlı riskleri azaltmaya yardımcı olur.
   
 • LDL Kolesterol ve Trigliserit: Üzüm çekirdeği yağı çok yüksek oranda resveratrol bulundurur. Bu nedenle üzüm çekirdeği yağı çok güçlü bir antioksidan özellik göstermektedir. Yapılan klinik çalışmalar üzüm çekirdeği yağının yapısı nedeniyle “kötü kolesterol” olarak bilinen LDL’yi düşürücü ve “iyi kolesterol” olarak bilinen HDL’yi yükseltici etkisi olduğunu göstermektedir. Böylelikle, kan pıhtılaşmasının ve damar tıkanıklığının önlenmesine yardımcı olarak kalp sağlığımızı korur.
   
 • Yüksek Tansiyon:  Yüksek tansiyona neden olan önemli unsurlardan biri kan damarlarının zamanla zarar görmesidir. Üzüm çekirdeği yağında bulunan antioksidanlar kan damarlarını koruyarak yüksek tansiyon sorununun ortaya çıkmasına engel olabilir. Daha çok hayvanlar üzerinde konuyla ilgili testler yapılmakla birlikte insanlar üzerinde de klinik çalışmalar yapılmaya başlanmış ve olumlu sonuçlar gözlenmiştir.  Ayrıca yapısında bulunan Vitamin E kılcal damarları güçlendirerek yüksek tansiyondan korunmaya yardımcıdır.
   
 • Güçlü Antioksidan Özelliği ile Kanser Riskini Azaltmaya Yardımcıdır: Maryland Medical Center Universitesi yaptığı çalışmalara dayanarak üzüm çekirdeğindeki antioksidanlar potansiyel olarak göğüs, prostat, kolon ve akciğer gibi muhtelif kanser hastalığı riskini azaltabileceğini belirtmektedir. Bu risk, vücuttaki serbest radikaller ile antioksidanların hücre ve doku hasarını önleyici özelliği ile azalabilir. Kemoterapi sonrasında üzüm çekirdeği yağının takviye olarak alınması hücrelerin zarar görme derecesini azaltabilir. Üzüm çekirdeği yağının bu anti-kanserojen özelliği içerdiği resveratrol maddesinden kaynaklanmaktadır. Bu antioksidatif madde üzüm çekirdeği yağına özgü bir nitelik taşımakta olup diğer bitkisel yağlarda bulunmamaktadır. Resveratrolün kanser riskini belirli oranda azaltabileceği yönündeki kanser araştırmaları günümüzde hala devam etmektedir.
   
 • Yaşlanma etkilerini geciktirir: Bileşimindeki antioksidan maddeler ciltteki elastin ve kolajeni koruyarak cildin yaşlanama etkilerine karşı direncini arttırır. Bağ dokularının güçlendirerek cilt sarkmalarını geciktirir, kırışık oluşumunu yavaşlatır.
   
 • İyileştirici etkileri: Yaralanma ya da ameliyat sonrasında masaj yoluyla uygulanması ödem ve şişlik riski azaltır, yanık, iltihap ve diğer yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Alzheimer hastalığı, kan şekerinin ayarlanması, gece görüşü ve görüş yetisi, çeşitli deri ve cilt hastalıkları ile ilgili olarak üzüm çekirdeği yağı kullanılarak araştırmalar yapılmaya devam edilmektedir.
   

 

Kullanım Önerileri; 
 

 • Besleyici yemeklik bir yağdır. 
 • Zeytinyağı gibi dumanlanma noktası yüksek çok kaliteli bir yağdır. Üzüm çekirdeği yağının yanma derecesi 250, zeytinyağının ise 120 derecedir. Tüm yemek ve salataların hazırlanmasında kullanılabilir.
   
 • Düzenli olarak alındığında kalp hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği vardır. Günde 1-2 çay kaşığı içilebilir ya da bir fincan suya karıştırılarak dâhili olarak alınabilir.
   
 • Esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar açısından çok zengin olduğundan mükemmel bir masaj yağıdır. Masaj yağı olarak harici kullanımında hem cildin sıkılaşmasını önler hem de kırışıklık oluşumunu yavaşlatır.
   
 • Masaj yağı olarak uygulanması varis, romatizma ve eklem ağrılarının azaltılmasında yardımcıdır.
   
 • Cildi koruyucu etkileri olan bir cilt bakım yağıdır. Kırışıklık oluşumunu yavaşlatarak sarkmaları önler.
   
 • Aromaterapi uygulamalarında kullanımı faydalı olduğu gibi daha ağır yağların inceltilerek kullanımını sağlar. Vücut tarafından çok çabuk emilebilen bir yağ olduğundan diğer yağların tatbikini de sağlar. 
   
 • Saçları besler ve oluşan kepeği önler. Özellikle bir miktar üzüm çekirdeği yağı bir poşet ile sıcak suyun içerisine bırakılarak bir miktar ısısı arttırıldıktan sonra saçlara masaj yapılarak uygulanır ve bir süre bekletildikten sonra şampuan ile durulanırsa, saçlar daha yumuşak ve parlak olur. Saç kırılmaları azalır ve saç derisi beslenerek nemlendirilmiş olur. 

 
Diğer Özellikler
Stok KoduNU51571-3
MarkaNuka
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer ÜrünlerPurneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.