Nuka Sedir Yağı 5 ml

Nuka Sedir Yağı 5 ml
Görsel 1
Fiyat:
20,00 TL
20.00 www.purneva.com

Nuka Sedir Yağı
 

Aromatik Cilt Bakım ve Masaj Yağı


• Hoş kokusu ile banyo ve masaj ile uygulandığında cildin nem dengesinin sağlanmasına, rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olur.

• Banyodan hemen sonra saç derisine masaj yaparak uygulandığında saç ve saç derinizi yumuşatarak bakımını yapmaya yardımcı olur.

• Selülitli ciltler için de kullanımı uygundur.

• Sedir yağının cilt üzerindeki etki ve faydaları çeşitli araştırmalarla literatürlere geçmiştir.

 

 

Latince Adı : Cedrus atlantica

Notu : Kalp-Temel Notu

Ürün Kalitesi : Organik

Elde Ediliş Şekli : Damıtma

Bitkide Oluşumu : Odun

Menşei : Fas

Koku Tanımı : Sıcak, balzamsı, odunumsu, erkeğimsi

*********

Sedir


Özellikleri ; Dengeleyici, öz güven sağlayıcı, cesaretlendirici.


Ruhsal - Duygusal Etki ; Ruhsal sıkıntıları giderici, sinirsel gerginlikleri gevşetici, korku hallerinde sakinleştirici.


Vücutsal Etki ; Cilde antiseptik, astrenjan etkili, cilt temizleyicidir. Balgam söktürücü ve rahatlatıcıdır.


Uyumlu Yağları ; Bütün yağlar, özellikle gül, lavanta, bergamot, neroli, sedir, ardıç, semra çamı.
 

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler ; Banyo, cilt bakım ürünleri, özellikle selülit masaj yağları, yağ lambaları, hava temizleyicilerde, erkek naturparfümlerde. Elbise dolaplarında da güveden koruyucu olarak kullanılır.

Saç bakımında: Saç dibi hücrelerinde toksit maddelerin atılımını sağlar, diğer bir deyişle yağlanan baş cildini sağlığa kavuşturur. Kepeklenme ve saç dökülmesine iyi gelir.

Ayrıca ruhi yönden kadınların buhran devrelerinde, çocukların uyku problemleri ve meydana gelen karın ağrılarında, ergenlik çağı problemlerinden meydana gelen korku, can sıkıntısı ve bunalım problemlerinde rahatlatıcıdır. Sınavlardan önce gerginlik gidericidir.

Selülit masaj yağı: 100 ml. Susam yağı içine; 15’er damla kuşdili, Ardıç meyvesi, 25’er damla Greyfurt ve limon ilave edilerek hazırlanır, ihtiyaç kadar sürüldükten sonra masaj ile cilde yedirilir. Daha etkili oması için lif veya ipek kese ile üzerinden masaj yapılır.

 

Notlar ; Dayanıklılığı daha M.Ö. Fenikeliler tarafından keşfedilen sedir, gemi yapımında kullanılmıştır. Akdeniz bölgemizin yüksek dağlarında (cedrus libani) türü yetişmektedir.

Sedir yüzyıllar boyu hayatını çetin hava şartları altında devam ettirebilen dayanıklı bir ağaçtır. Yağı bize, onun gücünü ve ömrünü anlattığı kadar, ne kadar cesaret gerektiğini de anlatır. Sedir yağı zor durumlarımızda kendimize güvenimizi kuvvetlendirir ve yeni hedeflerimize cesur olarak gitmemize yardım eder. Hakiki sedir yağının “iğne yapraklılar“ gibi uzaklaştırıcı tesiri yoktur. (Örneğin: Juniperus = Ardıç, Thujon içerir, sedirde ise yok denecek kadar azdır.)

Yonga halinde kıyılmış, yaklaşık 30 kg. odunun su buharı destilesi ile 1 kg. yağ elde edilir.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduNU15900
MarkaNuka
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Çok kuvvetli antidepresif, şok ve baygınlık hallerinde, cesaret ve metanet verici, uzlaştırıcı, efor verici, afrodizyak.
  245,00 TL
  222,01 TL
  %9,4
 • Sinirliliği, uykusuzluğu, depresyonu, korkuyu, hassasiyeti giderir, antiseptik, antibakteriyel, ağrı dindirir, hücre yenileyicidir.
  52,00 TL
 • Uçucu yağların kraliçesi olarak adlandırılır, Gül kalbi açar, kötü düşüncelerden arındırır. Her türlü problemli cilt ve çocuk bakımı. Cinsel yönden teşvik edici.
  200,00 TL
  185,00 TL
  %7,5


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.