Nuka -Organik Zarif Lavanta Yağı 5 ml

Nuka -Organik Zarif Lavanta Yağı 5 ml
Görsel 1
Fiyat:
52,00 TL
52.00 www.purneva.com

Nuka -Organik Zarif Lavanta Yağı


Aromatik Cilt Bakım ve Masaj Yağı
 

• Hoş kokusu ile banyo ve masaj ile uygulandığında cildin nem dengesinin sağlanmasına, rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olur.

• Zarif lavanta yağının cilt üzerindeki etki ve faydaları çeşitli araştırmalarla literatürlere geçmiştir.
 

 

Latince Adı : Lavandula officinalis

Notu : Kalp Notu

Ürün Kalitesi : Organik

Elde Ediliş Şekli : Damıtma

Bitkide Oluşumu : Herba

Menşei : Fransa / İtalya

Koku Tanımı : Taze, çiçeğimsi-baharatımsı

********

 

Zarif Lavanta


Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; linalylacetat ~35, linalool ~30, Lavanculylacetat ~4
 

Özellikleri ; Dengeleyici, gerilim çözücü, sakinleştirici.
 

Ruhsal - Duygusal Etki ; Sinirliliği, uykusuzluğu, depresyonu, korkuyu, hassasiyeti düzenli hale sokar, rahatlatıcı, ferahlatıcıdır.
 

Vücutsal Etki ; Antiseptik , antiviral, antibakteriyel etkilere sahiptir. Ayrıca ağrı dindirici, yatıştırıcı, sakinleştirici, kan dolaşımı arttırıcı, gerilimi çözücü etki gösterir. hücre yenileyicidir.
 

Uyumlu Yağları ; Bütün yağlar.
 

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler ; Lavanta, hint defnesi gibi, inceltilmeden doğrudan cilde sürülebilen, tahriş edici ödelliği olmayan bir yağdır.Cilt bakım ve masaj yağlarında, banyolar ve natur parfümlerde. Yağlambaları, hava temizleyicilerde. Yara iyi edici özelliğinden dolayı akne, mantar, ekzama ve bu gibi cilt bakım ve masaj yağlarında. Ense ve baş ağrısını giderir. Soğuk algınlıklarında önleyicidir, yanık ve güneş yanıkları kremlerinde kullanılır. Kötü vücut kokusunu yok eder, ayrıca dolaplarda çamaşırın güzel kokmalarını sağlar ve haşerelere karşı da kullanılır. Kanamayı arttırıcı etkiye de sahiptir.

Yaz için bakım yağı : 100 ml. Tatlı badem içine 20 damla Konarak hazırlanır.

 

Notlar ; Lavanta, tesir alanı çok olan ve yüzyıllardır değişik şekillerde kullanılan bir yağdır. Örneğin, Anadolu’da 1848 yılında kolera hastalığında kullanılmasının yanısıra dünya’nın değişik yerlerinde, veba ya karşı da kullanılmıştır. Kraliçelerin uyumasına yardımcı olan lavanta, kendine has özel kokusu sayesinde yüzyıllardır parfümlerimizde de yerini almıştır.

120-130 kg. Çiçek salkımlarından destile usulü ile bir kilo yağ elde edilir.Yağı için ekilen lavantalar 600-1200 metre yükseklikte, bütün Akdeniz ülkelerinde ve özellikle Fransa’da ekilmektedir. Yurdumuzda ise, Isparta ve Burdur yöresinde az miktarda ekimi yapılmaktadır.Lavanta, ne kadar çok yükseklerde yetişirse, yağının kalitesi de o kadar güzel olur.


Lavanta hakkında blog yazımızı okuyabilirsiniz;   
http://bit.ly/miskokululavanta

 

Diğer Özellikler
Stok KoduNU13950
MarkaNuka
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Ruhi yönden kadınların buhran devrelerinde, çocukların uyku problemleri ve meydana gelen karın ağrılarında, ergenlik çağı problemlerinden meydana gelen korku, can sıkıntısı ve bunalım problemlerinde rahatlatıcıdır. Sınavlardan önce gerginlik gidericidir.
  20,00 TL
 • Kuvvetli bir antiseptiktir, balgam söktürücü, iştah açıcı, öksürük, bronşitte, yaralarda, aknede, ayak mantarı ve diş bakımında kullanılır.
  25,00 TL
 • Gülümsü kokusu ile antidepresandır, kuru egzamalı, iltihaplı ve çatlak ciltler için, yüz-cilt bakım, masaj yağlarında gül yağı yerine kullanılır. Sardunyanın şifali özellikleri çok eski zamanlardan beri biliniyordu. Sardunyayı, nazardan ve kötü ruhlardan
  45,01 TL
 • Lenf akımını düzenleyici, kan dolaşımını arttırıcı, hücre yenileyici, sakinleştirici, doku kuvvetlendirici, ısıtıcı.
  17,99 TL


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.