Nuka -Organik Ylang Ylang, Kananga Yağı 5 ml

Nuka -Organik Ylang Ylang, Kananga Yağı 5 ml
Görsel 1
Fiyat:
50,00 TL
50.00 www.purneva.com

Nuka -Organik Kananga Komple, Ylang-Ylang Yağı 5 ml
 

Aromatik Cilt Bakım ve Masaj Yağı
 

• Hoş kokusu ile banyo ve masaj ile uygulandığında cildin nem dengesinin sağlanmasına, rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olur.

• Kanaga yağının cilt üzerindeki etki ve faydaları çeşitli araştırmalarla literatürlere geçmiştir.

• Aşırı kuru ve çatlamış ciltler için de kullanımında sakınca yoktur.

• Cilt bakımında ve özellikle yüz maskelerinde kullanımı yaygındır.

 

 

Latince Adı : Cananga odorata

Notu : Kalp Notu

Ürün Kalitesi : Organik / rp,N&P

Elde Ediliş Şekli : Damıtma

Bitkide Oluşumu : Çiçek

Menşei : Madagaskar

Koku Tanımı : Tatlı, egzotik-oryantal, çiçeğimsi


*********
 

Kananga - Komple
 

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; (24 saat destilasyon) germacren-D ~21, caryophyllen-beta ~11, geranylacetat ~10, linalool ~9
 

Özellikleri ; Dengeleyici, Sakinleştirici-antinevraljik, güven arttırıcı-kasılmalarda ve afrodizyak.
 

Ruhsal - Duygusal Etki ; Antinevraljik, antidepresif, ağrı kesici, öfor arttırıcı, afrodizyak.
 

Vücutsal Etki ; Antiseptik, adale gerilimlerini giderici, hücre yenileyici, hücreler arası boşlukların doldurulmasına etken, ciltte nem arttırıcı. Akciğer, kalp, kalın ve ince bağırsak fonksiyonlarını düzenleyici.
 

Uyumlu Yağları ; Yasemin, gül, santal odunu, sedir, tonka, ıtır ve turunçgil yağları.
 

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler ; Naturkozmetikte cilt bakım- yüz-vücut ve masaj yağları, banyolar, kompresler ve naturparfümlerde çiçeğimsi ve sıcak kalp notunu verir. Yağ lambaları, hava temizleyiciler. Afrodizyak masaj yağlarında.
 

Notlar ; Bu yağın üretimi esnasında, bir destilasyon süreci içinde, destilasyon başında, ortası ve sonunda ki elde edilen yağların gerek koku,etken maddelerin dağılımı ve özgün ağırlıkların farklılığı görülmüştür. Bu destilasyon süreci içinde (2-3 saatte ) elde edilen bölümüne, Kananga – ekstra olarak adlandırılır. Destilasyonun ( 24 saat ) devamında elde edilen bölümüne ise kananga komple ismi verilir.
 

Kananga ağacının ana vatanı “Hint okyanusu” özellikle Madakaskar ve Kamerun’dur. Normal şartlar altında 10 ila 30 met. büyüyen ağaçlar, kültür altında 2-3 metre olarak kesilir. Yeşil ve 4-8 cm. uzunlukta olan çiçek yapraklar role haline kıvrılır, narin sarı bir renk ve kuvetli bir kokuya dönüşür. Çiçekler bütün yıl boyunca, özellikle mayıs-haziran veya kasım aralık aylarında destile edilir.
 

Uzun zamandır şifalı bitki olarak kullanılır. Endonezya’da, çiçekleri gerdek gecelerinde çiftlerin yatakları üzerine serpmek bir gelenektir. “Çiçeklerin çiçeği“ (ylang-ylang)’nin ağır ve baştan çıkartıcı kokusu Endonezya’lılar tarafından eski çağlardan beri, özellikle cinsel arzuları kamçılayıcı olarak bilinir. Bu koku parfümleri erotik ve oryantal olarak adlandırılır.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduNU13250
MarkaNuka
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Gülümsü kokusu ile antidepresandır, kuru egzamalı, iltihaplı ve çatlak ciltler için, yüz-cilt bakım, masaj yağlarında gül yağı yerine kullanılır. Sardunyanın şifali özellikleri çok eski zamanlardan beri biliniyordu. Sardunyayı, nazardan ve kötü ruhlardan
  45,01 TL
 • Ruhi yönden kadınların buhran devrelerinde, çocukların uyku problemleri ve meydana gelen karın ağrılarında, ergenlik çağı problemlerinden meydana gelen korku, can sıkıntısı ve bunalım problemlerinde rahatlatıcıdır. Sınavlardan önce gerginlik gidericidir.
  20,00 TL
 • Sakinleştirici, dengeleyici, sıcaklık verici, afrodizyak etkili. Ayrıca Bronşit, öksürük, nezle, boğaz iltihaplanmasında balgam söktürücü.
  350,00 TL
  310,00 TL
  %11,4
 • Uçucu yağların kraliçesi olarak adlandırılır, Gül kalbi açar, kötü düşüncelerden arındırır. Her türlü problemli cilt ve çocuk bakımı. Cinsel yönden teşvik edici.
  200,00 TL
  185,00 TL
  %7,5


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.