Nuka - Organik Beyaz Kekik Yağı 5 ml

Nuka - Organik Beyaz Kekik Yağı 5 ml
Görsel 1
Fiyat:
25,00 TL
25.00 www.purneva.com

Nuka -Organik Beyaz Kekik Yağı


Aromatik Cilt Bakım ve Masaj yağı

 

Hoş kokusu ile banyo ve masaj ile uygulandığında cildin nem dengesinin sağlanmasına, rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olur.

Beyaz kekik yağının cilt üzerindeki etki ve faydaları çeşitli araştırmalarla literatürlere geçmiştir.

Akneli ciltler için de kullanımı uygundur.

 

 

Latince Adı : Thymus serpyllum

Notu : Kalp-Temel Notu

Ürün Kalitesi : Organik / İCEA

Elde Ediliş Şekli : Damıtma

Bitkide Oluşumu : Herba

Menşei : Türkiye

Koku Tanımı : Kuvvetli baharatımsı, yakıcı


********


Beyaz Kekik

 

Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) ; thymol ~70, linalool ~8, terpinen-gama ~4, cymen-para: ~3
 

Özellikleri ; Aktive edici, canlılık verici, temizleyici.
 

Ruhsal - Duygusal Etki ; Cesaret verici, teşviklendirici ve kişilere beraberlik hissi uyandırıcı.
 

Vücutsal Etki ; Kekik yağı vücuda kuvvetli bir antiseptiktir. ( = mikrop öldürücü ), mukavemet güçlendirici, balgam söktürücü, kan dolaşımı arttırıcı, tansiyon yükseltici, iştah açıcı ve hazım kolaylaştırıcıdır. Üşütme hastalıklarını önler, boğaz ağrılarında, aksırıklarda, öksürüklerde ve bronşitlerde, yaralarda, aknede, ayak mantarı ve diş bakımında da kullanılır. Sinir zayıflığı, korkulu anlar ve uyku problemlerinden kasılmış sinirleri rahatlatır. Ayrıca hafıza kuvvetlendiricidir.


Uyumlu Yağları ; Bodur çam, mersin, limon, niauli, kayeput.
 

Kullanım Önerileri ve Tavsiyeler ; Özellikle kışın masajlarda , banyolarda. Naturparfüm lerde. Yağ lambaları, hava temizleyicilerde. Akne ve ayak mantarı, cilt bakım yağlarında.
 

Notlar ; Düşük dozda kullanılması önerilir, tahriş edicidir, Saralılara ve hamilelere tavsiye edilmez.

Eski resimli belgelere göre, M.Ö. 2000 yıllarında Irak?ta kekik ekimi yapılmıştır. Kekik arapçada ?güzel kokan ot ? anlamına geldiğinden her kokusu olan bitkiye Anadolu?da kekik adı verilmektedir.

Yunanca adı ise ? thymus= cesaret ? anlamına gelir. Otsu bir bitki olan ve Mayıs ayından, Temmuz ayına kadar çiçek açan kekik Türkiye, Fransa, İspanya, Fas gibi Akdeniz ülkelerinde yetişir. Akdeniz bölgesinde değişik türleri olmasına rağmen genelde Origanum onites tir. Kırmızı kekik diye adlandırılan T.Vulgaris Kırmızımsı, beyaz kekik diye adlandırılan T. serpyllum berrak hafif sarımsıdır. Kokusu delici, baharatımsıdır.

Yaklaşık 120 kg. yaş bitkiden, destile usulü ile 1 kg. yağ elde edilir Kekik yağı, vücutta kuvvetli bir antiseptiktir (= mikrop öldürücü, 2500 lt. suya 1lt. kekik yağı koyarak, deneyimi yapılmıştır.)
 

Önemli : Beyaz kekik kırmızı ( Sahter ) ya nazaran daha yumuşaktır, dolayısı ile hassas kişiler ve çocuklar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduNU13550
MarkaNuka
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Ruhi yönden meydana gelen tıkanıklıkların açılmasında etkilidir. Balgam söktürücü, ateş düşürücü özelliği ve çocukların soğuk algınlığı problemlerinde diğer kuvvetli yağlara göre daha yumuşaktır.
  20,00 TL
 • Tonik ve antibakteriyel olarak cildinizi temizler, antiaging etkilidir, saç, ayak, selüleit ve strese karşı etkindir. Spor sakatlıklarında masaj için çok uygundur.
  24,00 TL
 • Kas kasılmaları, gaz söktürücü, kabızlığa, bakterilere ve virüslere karşıdır.
  80,00 TL
 • Antiseptik, faranjit, sinüzit, bronşit, grip, nezle, ağrı ve iltihaplarda etkili, kas gevşetici, selüleit ve cilt bakımında kullanılır.
  17,99 TL


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.