Hekimana Balmumu 100 Gr

Hekimana Balmumu 100 Gr
Görsel 1
Fiyat:
16,00 TL
16.00 www.purneva.com
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Diş temizliği için doğal diş macunu
13,00 TL
Diş temizliği için doğal macun
13,00 TL
Misvak tozu, diş çürümelerini engeller ve diş etini güçlendirir. Ağız kokusunu giderir ve diş eti iltihaplanmalarını önlemeye fayda sağlar.
10,00 TL
Hekimana Balmumu 100 Gr


İşçi arıların, 12-18 günlük yaş dönemlerinde, karın halkalarındaki mum salgı bezlerinden salgılanan bir maddedir. Rengi, salgılandığı an beyazdır, sonra koyulaşır. Arılar, petek gözlerini örmek için balmumu üretirler. Arıların, 1 kg. balmumu üretebilmek için, 6-10 kg. bal yemeleri gerekmektedir. Mum salgılayan arılar, önce bal yerler, daha sonra 35 °C de, zincir şeklinde salkım oluşturarak, mum salgılarlar.

Kimyasal yapısında; alkali esterler ( 72), serbest yağ asitleri (14), hidrokarbonlar ( 11), serbest alkoller ( 1) ve bilinmeyen maddeler ( 2) bulunur.

Ergime sıcaklığı, 62-65 °C olup yoğunluğu 0.95'dir. Bu nedenle eritildiğinde su üzerinde toplanır. Balmumunda, değişik oranlarda, monoesterler, diesterler, triesterler, hidroksi, asit ve poliesterler, uzun zincirli hidrokarbonlar, ve uzun zincirli yağ asitleri bulunmaktadır.


Saf balmumunu çiğnediğiniz zaman dişlerinize yapışmaz ve ağzınızda acı bir tat bırakmaz, ateşe atıldığı zaman hemen yanar ve ortaya güzel bir koku yayılır, içerisine eter damlatılırsa hemen erir, saf olmayan katkılı balmumu eter ve yüksek sıcaklıkta erimez.

Balmumu, çeşitli merhem türü ilaçlar ile yüz kremlerinin yapımında, dişçilik alanında, su geçirmez maddeler ile askerlerin kullandığı çeşitli malzemelerin yapımında, ağaçtan yapılmış eşyaların parlatılmasında, parke verniği yapımında, boya endüstrisinde heykel ve biblo endüstrisinde, ışık kaynağı olan mum üretiminde, parfümeri endüstrisinde kullanılmaktadır.


Zeytinyağlı Balmumu Kremi; Eşit miktarda balmumu ve zeytin yağını ısıya dayanıklı bir kaba koyun, sıcak su dolu bir kabın içine oturtun ocağa alın. Ocağı en kısık düzeyde açın bal mumu erimeye başlayınca yavaş yavaş karıştırarak homojen bir karışım elede edin. Karışımı boş bir kapaklı cam kaba dökün 15 -20 dakika içinde sertleşecektir. Kullanmak istediğiniz kadarını alıp avucunuzda yumuşatarak yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Bu kremi yara, yanık ve cilt lekeleri için de kullanabilirsiniz.


 

Diğer Özellikler
Stok Koduanadolu07
MarkaHekimana
Stok DurumuMevcut Değil


Purneva Doğal, 2013'ten beri
desteğiniz ve güveniniz ile doğal ve sağlıklı ürünlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında tercihi doğallık olanlara ulaştırıyor.

 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Akşemsettin Mh Balipaşa Cd 17A Fatih-İstanbul
  Kullanım Şartları   +90 (553) 418 08 06
  Müşteri Memnuniyeti   bilgi@purneva.com
  Cayma, iptal ve İade          

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.